  • MAL209674681E3
MAL209674681E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209674681E3
HK JDW NO:
886-MAL209674681E3
Package:
Radial, Can - 5 Lead
Datasheet:
MAL209674681E3
Description:
096 PLL-4TSI 680μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 4.2A 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar 19.9898mm Radial, Can - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL209674681E3
  • Ripple Current
    4.2A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    89mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.2A @ 100Hz
  • Diameter
    40mm
  • Height Seated (Max)
    2.165 55.00mm
  • Length
    50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 5 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    096 PLL-4TSI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    205mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    420V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.575mA