  • MAL210237562E3
MAL210237562E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210237562E3
HK JDW NO:
886-MAL210237562E3
Datasheet:
MAL210237562E3
Description:
102 PHR-ST 5600μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 17.3A 2.992Dia 76.00mm -40°C~85°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210237562E3
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    102 PHR-ST
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.992Dia 76.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    5600μF
  • Lead Pitch
    31.8008mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    17.3A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    15mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    17.3A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    5.972 151.70mm