  • MAL210659222E3
MAL210659222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210659222E3
HK JDW NO:
886-MAL210659222E3
Datasheet:
MAL210659222E3
Description:
106 PED-ST 2200μF Capacitor -10% +30% Bulk Chassis Mount 5.9A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 12.8016mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210659222E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    106 PED-ST
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    12.8016mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.44mA
  • Ripple Current
    5.9A
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Impedance
    20mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.9A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    80mm
  • Height Seated (Max)
    3.535 89.80mm