  • MAL213215681E3
MAL213215681E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL213215681E3
HK JDW NO:
886-MAL213215681E3
Datasheet:
MAL213215681E3
Description:
132 ALL-DIN 680μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 550mA 0.591Diax1.181L 15.00mmx30.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL213215681E3
    Select All
  • Length
    29.9974mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    132 ALL-DIN
  • Size / Dimension
    0.591Diax1.181L 15.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    550mA
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    550mA @ 100Hz