  • MAL213248221E3
MAL213248221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL213248221E3
HK JDW NO:
886-MAL213248221E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL213248221E3
Description:
132 ALL-DIN 220μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 520mA 0.591Dia 15.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL213248221E3
    Select All
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    520mA
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    520mA @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    132 ALL-DIN
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm @ 100Hz