  • MAL214259471E3
MAL214259471E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214259471E3
HK JDW NO:
886-MAL214259471E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL214259471E3
Description:
142 RHS 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 715mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214259471E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    142 RHS
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2500 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    715mA
  • Life (Hours)
    2500 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    965.2mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.319 33.50mm