  • MAL214833472E3
MAL214833472E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214833472E3
HK JDW NO:
886-MAL214833472E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL214833472E3
Description:
148 RUS 4700μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.1A 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214833472E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    148 RUS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    4700μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.296mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.34
  • Impedance
    85mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 100Hz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm