  • MAL215729121E3
MAL215729121E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215729121E3
HK JDW NO:
886-MAL215729121E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL215729121E3
Description:
157 PUM-SI 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.23A 0.984Dia 25.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL215729121E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    157 PUM-SI
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.23A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    1.17Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.23A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm