  • MAL219691125E3
MAL219691125E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL219691125E3
HK JDW NO:
886-MAL219691125E3
Package:
Coin, Stacked Horizontal
Datasheet:
MAL219691125E3
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors 4F 7.0V 7.0x12.5 2pin Horizontal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAL219691125E3
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Coin, Stacked Horizontal
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    ENYCAP™ 196HVC
  • Size / Dimension
    0.276Diax0.492L 7.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    7V
  • Capacitance
    4F
  • Orientation
    Horizontal
  • Lead Pitch
    11.9888mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.5Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.472 12.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    30μA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    12.4968mm