  • MAP110-4004
MAP110-4004
advertisement
Manufacturer No:
MAP110-4004
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MAP110-4004
Quantity:
In Stock : 5280
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAP110-4004
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    MAP110 (110W)
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.30W x 1.97 H 177.8mmx109.2mmx50.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    80W 110W Forced Air
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CB, cCSAus, CE
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    12A 3A 1A 1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Voltage - Output 4
    15V