  • MAPLAD15KP70CAE3
MAPLAD15KP70CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD15KP70CAE3
HK JDW NO:
523-MAPLAD15KP70CAE3
Datasheet:
MAPLAD15KP70CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD15KP70CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Number of Elements
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    2.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    132A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    113V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V
  • Bidirectional Channels
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    70V