  • MAPLAD30KP200A
MAPLAD30KP200A
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD30KP200A
HK JDW NO:
523-MAPLAD30KP200A
Datasheet:
MAPLAD30KP200A
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD30KP200A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Number of Elements
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    222V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    322V
  • Peak Pulse Current
    94A
  • Reverse Standoff Voltage
    200V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W