  • MAPLAD36KP350CA
MAPLAD36KP350CA
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD36KP350CA
HK JDW NO:
523-MAPLAD36KP350CA
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MAPLAD36KP350CA
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD36KP350CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Pbfree Code
  • Voltage - Breakdown (Min)
    389V
  • Power - Peak Pulse
    36000W 36kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    64A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    564V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    350V