  • MAPLAD6.5KP120CA
MAPLAD6.5KP120CA
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD6.5KP120CA
HK JDW NO:
523-MAPLAD6.5KP120CA
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD6.5KP120CA
    Select All
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    Mini-PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    33.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    193V
  • Clamping Voltage
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V
  • Peak Pulse Current
    33.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    120V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW