  • MAPLAD6.5KP90A
MAPLAD6.5KP90A
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD6.5KP90A
HK JDW NO:
523-MAPLAD6.5KP90A
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD6.5KP90A
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    44.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Clamping Voltage
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V
  • Peak Pulse Current
    44.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    90V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW