  • MASMCG78CA
MASMCG78CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMCG78CA
HK JDW NO:
523-MASMCG78CA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MASMCG78CA
Step5Bar-code shipping tag
MASMCG78CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    11.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA