  • MASMCJ130A
MASMCJ130A
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJ130A
HK JDW NO:
523-MASMCJ130A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MASMCJ130A
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJ130A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    209V
  • Peak Pulse Current
    7.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    130V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA