  • MASMCJLCE58A
MASMCJLCE58A
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJLCE58A
HK JDW NO:
523-MASMCJLCE58A
Datasheet:
MASMCJLCE58A
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJLCE58A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Form
    C BEND
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    16A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz