  • MAX16058ATA19+
MAX16058ATA19+
advertisement
Manufacturer No:
MAX16058ATA19+
HK JDW NO:
503-MAX16058ATA19+
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
MAX16058ATA19+
Description:
3.3V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2418
Step5Bar-code shipping tag
MAX16058ATA19+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Subcategory
    Power Management Circuits
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-XDSO-N8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    1.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    Adjustable/Selectable
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    3mm