  • MAX16132B11A/V+T
MAX16132B11A/V+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX16132B11A/V+T
HK JDW NO:
503-MAX16132B11A/V+T
Package:
SOT-23-8
Datasheet:
MAX16132B11A/V+T
Description:
5V 8 Terminals MAX16132 Voltage supervisor Automotive, AEC-Q100 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 7882
Step5Bar-code shipping tag
MAX16132B11A/V+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-8
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX16132
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    1.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1ms Minimum
  • Length
    2.9mm