  • MAX16903RATB33+T
MAX16903RATB33+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX16903RATB33+T
HK JDW NO:
503-MAX16903RATB33+T
Description:
10-Pin DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs Tape & Reel
Quantity:
In Stock : 13281
Step5Bar-code shipping tag
MAX16903RATB33+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    1A
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Min Input Voltage
    3.5V
  • Max Input Voltage
    28V
  • Switching Frequency
    2.275MHz