  • MAX1935ETA15+TG11
MAX1935ETA15+TG11
advertisement
Manufacturer No:
MAX1935ETA15+TG11
HK JDW NO:
503-MAX1935ETA15+TG11
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
MAX1935ETA15+TG11
Description:
Enable, Power Good Fixed PMIC 8-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 13767
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAX1935ETA15+TG11
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-TDFN-EP (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V