  • MAX6306UK32D1-T
MAX6306UK32D1-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6306UK32D1-T
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX6306UK32D1-T
Package:
Datasheet:
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 13675
Step5Bar-code shipping tag
MAX6306UK32D1-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.2V; MANUAL RESET INPUT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +3.2V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • Width
    1.625mm