  • MAX6312UK47D2-T
MAX6312UK47D2-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6312UK47D2-T
HK JDW NO:
503-MAX6312UK47D2-T
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4004
Step5Bar-code shipping tag
MAX6312UK47D2-T
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.7V; MANUAL RESET INPUT
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +4.7V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • Width
    1.625mm