  • MAX6327UR24T
MAX6327UR24T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6327UR24T
HK JDW NO:
503-MAX6327UR24T
Package:
TO-236-3
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7607
Step5Bar-code shipping tag
MAX6327UR24T
    Select All
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    500nA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.364V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.436V
  • Threshold Voltage
    +2.4V
  • Undervoltage Threshold
    2.364V
  • Overvoltage Threshold
    2.436V
  • Length
    2.92mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3
  • Number of Pins
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm