  • MAX6347XR37
MAX6347XR37
advertisement
Manufacturer No:
MAX6347XR37
HK JDW NO:
503-MAX6347XR37
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15658
Step5Bar-code shipping tag
MAX6347XR37
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    174mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.00175mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.644V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.755V
  • Threshold Voltage
    +3.7V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm