  • MAX6381XR25D3+
MAX6381XR25D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6381XR25D3+
HK JDW NO:
503-MAX6381XR25D3+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
1.8V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 14333
Step5Bar-code shipping tag
MAX6381XR25D3+
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BICMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Length
    2mm