  • MAX6383XR24D3+
MAX6383XR24D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6383XR24D3+
HK JDW NO:
503-MAX6383XR24D3+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6383XR24D3+
Description:
3 Terminals 3-Pin MAX6383 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 8938
Step5Bar-code shipping tag
MAX6383XR24D3+
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    MAX6383
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Length
    2mm