  • MAX6383XR42D5
MAX6383XR42D5
advertisement
Manufacturer No:
MAX6383XR42D5
HK JDW NO:
503-MAX6383XR42D5
Description:
3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7213
Step5Bar-code shipping tag
MAX6383XR42D5
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.2V
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.1V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.31V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm