  • MAX6384XS34D3+T
MAX6384XS34D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6384XS34D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6384XS34D3+T
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 3595
Step5Bar-code shipping tag
MAX6384XS34D3+T
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.4V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    140 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.32V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.49V
  • Undervoltage Threshold
    3.32V
  • Overvoltage Threshold
    3.49V