  • MAX6384XS39D4+T
MAX6384XS39D4+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6384XS39D4+T
HK JDW NO:
503-MAX6384XS39D4+T
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6965
Step5Bar-code shipping tag
MAX6384XS39D4+T
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Reset Timeout
    1.12 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.8V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4V
  • Undervoltage Threshold
    3.8V
  • Overvoltage Threshold
    4V