  • MAX6389XS21D3+T
MAX6389XS21D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6389XS21D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6389XS21D3+T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17488
Step5Bar-code shipping tag
MAX6389XS21D3+T
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.1V
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Reset Timeout
    140 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Undervoltage Threshold
    2.05V
  • Overvoltage Threshold
    2.15V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm