  • MAX6407BS34+T
MAX6407BS34+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6407BS34+T
HK JDW NO:
503-MAX6407BS34+T
Datasheet:
MAX6407BS34+T
Description:
3V 6 Terminals 6-Pin MAX6407 Voltage supervisor 2 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 13632
Step5Bar-code shipping tag
MAX6407BS34+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    2001
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    6
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Power Dissipation
    303mW
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    MAX6407
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Number of Channels
    2
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.4V
  • Reset Timeout
    20μs Typical Propagation Delay
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.167V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.233V
  • Undervoltage Threshold
    2.167V
  • Overvoltage Threshold
    2.233V
  • Length
    2.9mm