  • MAX6425UK47+T
MAX6425UK47+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6425UK47+T
HK JDW NO:
503-MAX6425UK47+T
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
Description:
5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 5130
Step5Bar-code shipping tag
MAX6425UK47+T
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    5
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Voltage - Threshold
    4.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.0042mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.583V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.818V
  • Threshold Voltage
    +4.7V
  • Undervoltage Threshold
    4.583V
  • Overvoltage Threshold
    4.818V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    SOT-23-5
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.7V