  • MAX6461XR41+T
MAX6461XR41+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6461XR41+T
HK JDW NO:
503-MAX6461XR41+T
Package:
Datasheet:
MAX6461XR41+T
Description:
3.6V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 6V
Quantity:
In Stock : 4507
Step5Bar-code shipping tag
MAX6461XR41+T
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    3
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    228.6mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.1V
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.039V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.162V
  • Undervoltage Threshold
    4.039V
  • Overvoltage Threshold
    4.162V
  • Length
    2mm