  • MAX6467XS28D3+T
MAX6467XS28D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6467XS28D3+T
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX6467XS28D3+T
Package:
Datasheet:
MAX6467XS28D3+T
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 10359
Step5Bar-code shipping tag
MAX6467XS28D3+T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.8V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    150 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.73V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.87V
  • Undervoltage Threshold
    2.73V
  • Overvoltage Threshold
    2.87V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW