  • MAX6862UK27+T
MAX6862UK27+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6862UK27+T
HK JDW NO:
503-MAX6862UK27+T
Datasheet:
MAX6862UK27+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 1785
Step5Bar-code shipping tag
MAX6862UK27+T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.633V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.768V
  • Undervoltage Threshold
    2.633V
  • Overvoltage Threshold
    2.768V
  • Length
    2.9mm