  • MAZ22700AG
MAZ22700AG
advertisement
Manufacturer No:
MAZ22700AG
HK JDW NO:
590-MAZ22700AG
Package:
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet:
MAZ22700AG
Description:
25Ohms ±7% 27V 2μA @ 18V 1W DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MAZ22700AG
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO41-A1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±7%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    27V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Base Part Number
    MAZ227
  • Impedance
    25Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 18V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    25Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V
  • Zener Voltage
    27V