  • MB403-R120-CW
MB403-R120-CW
advertisement
Manufacturer No:
MB403-R120-CW
HK JDW NO:
894-MB403-R120-CW
Package:
Datasheet:
MB403-R120-CW
Description:
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 120V MI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MB403-R120-CW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Shape
    ROUND
  • Series
    MB403
  • Size / Dimension
    T - 3 1/4
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    1
  • Color
    Red
  • Applications
    General Purpose Lighting
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Configuration
    Single
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    120VAC
  • Luminous Intensity
    2180.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Millicandela Rating
    2180mcd
  • Forward Current-Max
    0.004A
  • Wavelength
    634nm
  • Overall Height
    28.4mm