  • MB65S15C
MB65S15C
advertisement
Manufacturer No:
MB65S15C
HK JDW NO:
732-MB65S15C
Package:
Datasheet:
MB65S15C
Description:
Quantity:
In Stock : 7301
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MB65S15C
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MB65S15C .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    141.747616g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MB65S (65W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.00W x 1.30 H 88.9mmx50.8mmx33.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    65W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4.5kV
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    4.3A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    65W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE; THERMAL
  • Current - Output 1
    4.3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    33.02mm
  • Length
    88.9mm
  • Width
    50.8mm