  • MBA02040C2000FCT00
MBA02040C2000FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C2000FCT00
HK JDW NO:
886-MBA02040C2000FCT00
Description:
Through Hole 200Ohms, 0.4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11652
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C2000FCT00
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Professional
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6mm