  • MBA02040C2213FC100
MBA02040C2213FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C2213FC100
HK JDW NO:
886-MBA02040C2213FC100
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 221kOhm, 0.4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 16435
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C2213FC100
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    221kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.6mm