  • MBA02040C3402FCT00
MBA02040C3402FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C3402FCT00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MBA02040C3402FCT00
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 34kOhm, 0.4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C3402FCT00
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Professional
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    34kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Technology
    THIN FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    1.6mm