  • MBB02070C1910FC100
MBB02070C1910FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C1910FC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBB02070C1910FC100
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C1910FC100
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    191Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm