  • MBC180-1T15L
MBC180-1T15L
advertisement
Manufacturer No:
MBC180-1T15L
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MBC180-1T15L
Quantity:
In Stock : 8212
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBC180-1T15L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MBC180 (180W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 0.75 H 127.0mmx76.2mmx19.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    120W 180W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC