  • MBE1000-1T12
MBE1000-1T12
advertisement
Manufacturer No:
MBE1000-1T12
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MBE1000-1T12
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBE1000-1T12
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MBE1000 (1000W)
  • Size / Dimension
    9.51Lx5.00W x 1.61 H 241.6mmx127.0mmx41.0mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    500W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, NEMKO
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4.245kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    41.67A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~390VDC