  • MBH12575C-470MA=P3
MBH12575C-470MA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH12575C-470MA=P3
HK JDW NO:
535-MBH12575C-470MA=P3
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 97
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBH12575C-470MA=P3
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MBH12575C
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
    1
  • Current Rating
    2.7A
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    63.6mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3A
  • Height Seated (Max)
    0.309 7.85mm