  • MBKK2012T4R7M
MBKK2012T4R7M
advertisement
Manufacturer No:
MBKK2012T4R7M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MBKK2012T4R7M
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MBKK2012T4R7M
Description:
Quantity:
In Stock : 5338
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBKK2012T4R7M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCOIL™, MB
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    615mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm