  • MBRF10200 C0G
MBRF10200 C0G
advertisement
Manufacturer No:
MBRF10200 C0G
HK JDW NO:
799-MBRF10200 C0G
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
MBRF10200 C0G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.05V @ 10A -55°C~150°C 100μA @ 200V Tube TO-220-2 Full Pack Through Hole
Quantity:
In Stock : 5757
Step5Bar-code shipping tag
MBRF10200 C0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-2 Full Pack
  • Supplier Device Package
    ITO-220AC
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.05V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A