  • MBRF30L120CTHC0G
MBRF30L120CTHC0G
advertisement
Manufacturer No:
MBRF30L120CTHC0G
HK JDW NO:
799-MBRF30L120CTHC0G
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
MBRF30L120CTHC0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBRF30L120CTHC0G
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    ITO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20mA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    120V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A